Alnı Açık, Başı Dik ve Hedefe Yürüyen

27 Şubat 2012 Pazartesi

Fener maçından kolay olmayacağını biliyordum. Carvalhal'ın, Kocaman gibi korkarça forvetsiz çıkmayacağı aşikardı. Ancak Pektemek yedek olmamalıydı. Maçın başındaki kareografi ile işin kitabını yazan seyircimize teşekkürler. O esnada LigTV kameralarına yansıyan her iki teknik adamın görüntüleri vardı. Carvalhal her halde inanılmaz kıskanmıştır. Kim öyle bir durumda Terim'in yerinde olmak istemez ki. Muhteşem bir şekilde onure ediyorsun taraftarınca.

Maça bakarsak Fener maçından daha etkisiz ancak kontrol yine elimizdeydi. Eboue 10 yıllık sağbek sorununu giderdiği ve bizi Sabri'siz bıraktığı için ayrıca minettarım kendisine. İlk goldeki inadı, presi harikaydı. Sonrasında Elmander'in üst direğe taktığı hafif falsolu gol. 2. yarıda hemen golü yiyip düşeceğimizi düşünüyordum ancak Selçuk'un harika pasına Melo aynı güzellikte bir koşu çıkarıp akabinde yaradana sığınıp abanınca tekrar öne geçtik. Semih'e hocalarının top hangi taraftan geliyorsa duruşuna göre gelen ortayı ayak içiyle karşılaması/savuşturması gerektiğini özellikle anlatmalılar. Aksi durumlarda dün akşam ki gibi ters vuruşları çok sık tekrarlayabilir. Aslında maç beklenmedik şekilde(aslında 2. yarıda Pektemek oyuna girince BJK daha rahat gelmeye başladı üstümüze) hücuma çıkışları, Terim'in süpriz bir şekilde Melo'yu alıp(ki Riera daha önce oyuna girdiğinde 6 yabancı sınırındaydık illaki 1 yabancının Baros'un oyuna girmesi için çıkması lazımdı) Baytar'ı ortaya almasıyla Selçuk daha çok insiyatif almaya ve özellikle Riera ile sol kanattan bindirmeye başladık(nedense Simao'nun yokları oynadığı maçta sağ kanadımızı 2. yarı hiç kullanmadık). Sonrasında uzatmalar ve 90+larda gelen Elmander'in golü. Çok iyi oynamadan sonuçalmak hele ki diğer rakiplerimizin de kaybettiği haftada derbi kazanmak harikaydı. 


Aslında zorlu bir serinin ilk maçı diyebiliriz dün akşam için. Fener maçına kadar playoffu zorlayan Gençler ve Sivas maçlarının ardından Fener ve Trabzon maçları. 9 puanlık farkı avantaja çevirmek için kayıpsız gitmeli ve playoffu formaliteye dökmeliyiz. 


Son olarak Hakan Şükür'ü Lig TV'de göreceksek, meclisteki görevinden onuru ile istifa ederek ayrılmalı.

0 Hayat Belirtisi: